Leütötte Kukorelly Endrét egy székelyföldi író
2014. augusztus 14. 17:23, utolsó frissítés: 17:23
Nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett Kukorelly Endre költő, író, volt LMP-s politikus, amikor a Tokaji Írótáborban leütötte őt Csender Levente, a Magyar Napló munkatársa – írta a HVG a Népszabadság online-ra (nol.hu) hivatkozva.
Csender agresszív fellépését az váltotta ki, hogy Kukorelly csendre intette őt.
A csütörtök hajnali incidens után Kukorelly sebét kórházban varrták össze, majd az író hazatért Budapestre. A kórház hivatalból értesítette a rendőrséget.
Az írótábor résztvevői ezek után megkérték Csender Leventét, hogy utazzon haza. (nol/hvg)
Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!
VilágRSS
Most Brüsszel a „szabadságkonvoj” célpontja
A német kancellár ma Kijevbe, holnap Moszkvába látogat. Utolsó kísérlet a béke megőrzésére?
Oroszországnak sürgősen enyhítenie kell az orosz-ukrán határ térségét sújtó katonai feszültséget - közölte Olaf Scholz.
A szexuális bántalmazás és kizsákmányolás áldozatai fiúk is lehetnek
A magyarországi Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány egy úttörő jelentést tett közzé január végén: egy másfél évig tartó alapos felmérést végeztek a kimondottan fiúkat érintő szexuális bántalmazásról és kizsákmányolásról.
Megérkeztek Párizsba a francia szabadságkonvojok: a rendőrség könnygázzal próbálja szétoszlatni a tüntetőket