2026. június 22. hétfő
Kolozsvár >> Más város
Hajnali hírlevél >> Feliratkozás

Lelőtte az Anonymus a Jobbik honlapját

2012. április 21. 10:07, utolsó frissítés: 10:07

Átmenetileg elérhetetlenné vált péntek este 10 óra körül a Jobbik honlapja, a hibaüzenet szerint az oldal ideiglenesen nem volt elérhető vagy túlterhelt volt. Az Anonymous hackercsoport Facebook-oldalán "jobbik.hu - TANGO DOWN!" bejegyzéssel erősítette meg, hogy lelőtték a honlapot.


Az Anonymous magyarországi ága már korábban bejelentette, hogy túlterheléses (DDOS) támadást tervez több szélsőjobboldali oldal, illetve email fiók ellen péntek este. Az Operation Fuck the Nazi elnevezésű akcióban a Jobbik honlapját próbálták elérhetetlenné tenni, és a támadás egy üzenet szerint négy fronton indult el.

"Először is a célunk hogy megmutassuk: az emberek többsége békét akar, nem konfliktust. Nem támogatjuk a gyűlöletpropagandát, ami megosztja és egymás ellen fordítja az embereket" - írták egy másik Facebook-üzenetben, amely az akció technikai részleteit is tartalmazta. A Facebookon elhelyezett linkeken keresztül a támadáshoz bárki tudott csatlakozni. (hvg, index.hu)

Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!

VilágRSS